Olej z hroznových jadier (Hroznový olej)

Pridané: 02.02.2016 13:16:16 Počet zobrazení: 6798

02 Február 2016

Charakteristika, účinky, použitie. Všetko čo je dobré vedieť o hroznovom oleji.

Olej z hroznových jadier (hroznový olej) je za studena lisovaný olej zo sušených semien hrozna.

Hroznový olej obsahuje: veľké množstvo bioaktívnych látok, aminokyseliny, enzymy, flavonoidy, fosfolipidy,  fytosteroly, karotenoidy, vitamíny (A,B,C,E,H) kyseliny: linolová 72% omega-6, kyselina olejová 17% omega-9, kyselina linolenová 1,5% omega-3, palmitoolejová 1% omega-7.

Olej z hroznových jadier - vplyv na ľudský organizmu: pôsobí predovšetkým na cievy a krvný obeh a zlepšuje stav kŕčových žíl. Vďaka svojim protizápalovým účinkom pôsobí liečivo na reumatické ťažkosti (artritída) a na hemoroidy. Podporuje zdravie očí. Pomáha pri tráviacich a žalúdočných potiažoch, cukrovke, pri vysokom cholesterole, bolestiach zubov a ďasien. Priaznivo vplýva pri psychických a neurologických ťažkostiach ako bolesti hlavy, depresie, migrény, napätie, stres, nespavosť a vyčerpanie. Chráni pleť pred slnkom a možno ho aplikovať aj na poranenia a starecké škvrny. Pôsobí priaznivo na všetky typy pleti, zlepšuje jej tónus a bez problémov preniká do hĺbky, bráni zanášaniu pórov. Je vhodný na ošetrenie: akné, ekzémov, dermatitidy, celulitídy. Pri masáži tváre vrátane okolia očí pôsobí proti vráskam, hlavne u pokožky suchého typu. Pokiaľ sa nanáša večer pod oči, v priebehu niekoľkých týždňov môže úplne odstrániť kruhy pod očami. Veľmi dobre pôsobí na rast vlasov, proti lupinám a ako kondicionér na poškodené, jemné a mastné vlasy.

Spôsob použitia:
Je výborný do studenej kuchyne, ale je nevhodný na tepelnú úrpavu (varenie, opekanie, smaženie), pretože teplom sa rýchlo menia kazia jeho vlastnosti. Je vynikajúci aj na masážne účely. Vnútorne zvyčajne sa užíva jedna čajová lyžička 2-3 krát denne. Neužíva sa dlhšie ako 12 týždňov. Následne si treba dať pauzu niekoľko týždňov. Vonkajšia aplikácia: môže sa aplikovať priamo na pokožku.

Aplikácia na vlasy: Zmiešajte v malej miske 5 lyžičiek oleja z hroznových jadier a 2 lyžičky mandľovéhé oleja. Vmasírujte do do korienkov a tiež do končekov vlasov. Nechajte pôsobiť 1 hodinu a následne vlasy umyte.

Skladovanie
Na tmavom a chladnom mieste.
Záručna doba: Minimálna trvanlivosť 6 mesiacov od dátumu výroby.

HROZNOVÝ OLEJ 250ml TERAZ AKCIA cena 8,10 € v tmavom skle si môžete KÚPIŤ TU

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info