Ľanový olej

Pridané: 10.01.2016 13:40:03 Počet zobrazení: 8187

10 Január 2016

Charakteristika, účinky, použitie. Všetko čo je dobré vedieť o ľanovom oleji.

V odbornom svete sa ľanový olej považuje za jeden z najlepších olejov vôbec. Ľanové semená a ľanový olej (vyrábaný lisovaním za studena) patria k najbohatším zdrojom mastných nenasýtených kyselín typu omega-3 ktoré pôsobia výborne na srdce, cievy a pomáhajú znižovať krvný tlak. Ďalej obsahuje ligníny, ktoré sa osvedčili v prevencii rakoviny prsníka a hrubého čreva. Dobré ohlasy sú aj pri problémoch s hemoroidmi a zápaloch žlčníka. Ľanový olej okrem toho znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov, zvyšuje množstvo prospešného cholesterolu (HDL), pričom hladina škodlivého cholesterolu (LDL) klesá. Ľanový olej tiež pomáha predchádzať arytmii a nepravidelnému srdečnému tepu. Veľmi účinne pôsobí protizápalovo a tým pôsobí zvlášť priaznivo proti artritíde.
Ľanový olej má horkastú chuť, ktorá neulahodí každému. Je však možné si na ňu zvyknúť a nájsť v nej potešenie.
Jednoduchosť užívania a neuveriteľná všestrannosť a účinnosť ľanového oleja z neho robí výborný doplnok výživy pre každého z nás. Pôsobí ako účinná prevencia, dodáva organizmu energiu a celkovú vitalitu, podporuje v tele dôležité procesy.
Ľanový olej a použitie:
Pri prevencii zvyčajne sa používa 1 x denne 1 polievková lyžica. Na dosiahnutie maximálneho účinku sa odporúča kombinovať ľanový olej s tvarohom či jogurtami. Nalačno sa užíva na zápchy.
V prípade terapie sa konzumuje 2-3 krát denne 1-2 polievkové lyžice počas 2-3 mesiacov.
Skladovanie:
Na chladnom a tmavom mieste. Po otvorení ho odporúčame skladovať v chladničke a skonzumovať do 2 týždňov.
Záručná doba:
Minimálna trvanlivosť 6 mesiacov od dátumu výroby.

ĽANOVÝ OLEJ 250ml v tmavom skle za vynikajúcu cenu si môžete KÚPIŤ TU

ĽANOVÝ OLEJ 250ml v špeciálnom fialovom skle si môžete KÚPIŤ TU


Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info