Pestrecový olej

Pridané: 10.01.2016 14:02:04 Počet zobrazení: 7912

10 Január 2016

Charakteristika, účinky, použitie. Všetko čo je dobré vedieť o pestrecovom oleji.

Olej z pestreca mariánskeho (Silybum Marianum). V tradičnej medicíne je pestrecový olej obľúbený a považovaný za jeden z najbezpečnejších prírodných prostriedkov.
Mnohé vedecké štúdie jednoznačne preukázali priaznivé účinky pestreca mariánskeho (ostropestrec mariánský, Silybum marianum L., tzv. strieborný bodliak) ako mimoriadne vhodného a veľmi cenného fytofarmaka pri liečbe akútnych a tiež chronických stavov poškodenia pečene bez ohľadu na príčinu.
Účinnou látkou pestrecového leja je silymarin ktorý pôsobí na zlepšenie metabolizmu pečeňovej bunky, stabilizuje jej bunečné membrány, podporuje regeneráciu pečeňového tkaniva, je výrazným antioxidantom, odstraňuje nebezpečné látky a voľné radikály.
Pestrecový olej pomáha ľuďom, ktorí majú poškodenú pečeň v dôsledku chemoterapie, po otravách hubami a inými jedmi. Olej z pestreca mariánskeho používajú pri liečbe stvrdnutej pečene - u ľudí drogovo závislých aj pri liečbe alkoholikov
Pestrecový olej je vynikajúcim pomocníkom pri detoxikácii. Očistná kúra (treba vylúčiť živočíšne bielkoviny, alkohol, a jesť všetko čo klíči, raší a začína sa zelenať) podporená užívaním pestrecového oleja fantasticky regeneruje pečeňové bunky a súčasne čistí pečeň od jedov, ktoré sa v pečeni počas roka usadili. Preto sa môže stať, že v prvých dňoch očistnej kúry sa budete viac potiť (telo musí vylúčiť uvoľnené toxíny).

Použitie
Zvyčajne sa používa denne - nie večer - 1, najviac 3 kávové lyžičky pred alebo po jedení, najmä pri zlom trávení jedál ako cibuľa, cesnak, paprika a i.
Pri detoxikácii organizmu je vhodné dlhodobejšie použitie: 1 čajová lyžička denne, najlepšie ráno.
Pri užívaní môže dôjsť k miernemu zvýšeniu tlaku, preto sa neodporúča užívať tehotným a dojčiacim ženám a ľuďom s veľmi vysokým tlakom.
Skladovanie
Na chladnom a tmavom mieste. Po otvorení ho odporúčame uskladniť v chladničke po dobu maximálne 2 mesiacov.
Záručná doba
Minimálna trvanlivosť 6 mesiacov od dátumu výroby.

PESTRECOVÝ OLEJ 250ml si môžete KÚPIŤ TU

PESTRECOVÝ OLEJ 250ml v špeciálnom fialovom skle si môžete KÚPIŤ TU

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info