Fitstrava REPKOVÝ OLEJ 250 ml (sklo)

Fitstrava REPKOVÝ OLEJ 250 ml (sklo)

Hodnotenie produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

SKLADOM

Repkový olej - za studena lisovaný - má ideálny pomer Omega 3 a Omega 6 mastných kyselín a vysoký obsah vitamínu E. Podľa vedeckých poznatkov sa repkový olej svojím zložením a zdravotnými účinkami vyrovná olivovému oleju a v niektorých vlastnostiach ho prevyšuje. Slovenský výrobok. 100%-ný jednodruhový za studena lisovaný olej.

1,44 €

EAN: 8588007377148

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Fitstrava

Repkový olej - na lisovanie jednodruhového 100% za studena lisovaného repkového oleja sa používa repkové semeno "OO" bez obsahu kyseliny erukovej.

Z hladiska zdravotného kritéria veľmi dôležité u olejov poznať pomer Omega 3 k Omega 6 mastnych kyselín. Neznamená to, že čím viac Omega 3 tým lepšie, ale aj ich pomer k Omega 6 musí byť správny, inak v tele hrozí nedostatok Omega 3 alebo nedostatok Omega 6. Z toho pohľadu je najzdravší za studena lisovaný konopný olej a za studena lisovaný repkový olej, ktorý má tento pomer cca 1:2. Podľa vedeckých poznatkov sa repkový olej svojím zložením a zdravotnými účinkami vyrovná olivovému oleju a v niektorých vlastnostiach ho prevyšuje. Hlavné plusy repkového oleja voči olivovému je vysoký obsah omega-3, ideálny pomer omega-6 a omega-3 a vysoký obsah vitamínu E (antioxidant tokoferol). Blahodárne vplýva na kardiovaskulárny systém.

Skladovanie

Na chladnom a tmavom mieste. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 1 mesiaca.

Záručná doba

Minimálna trvanlivosť 6 mesiacov od dátumu výroby.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info