Fitstrava PAPRIKOVÝ OLEJ CHILLI - 100ml

Fitstrava PAPRIKOVÝ OLEJ CHILLI - 100ml

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

SKLADOM

Paprikový olej chilli je za studena lisovaný olej. Paprikový olej obsahuje kapsaicín, vitamín C, železo. Lokálne zintenzívni prekrvenie a látkovú výmenu, podporuje chudnutie. Vynikajúci na dochutenie polievok a omáčok.

4,65 €

EAN: 8588007377179

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Fitstrava

Popis

Panenský, za studena lisovaný štipľavý paprikový olej, sa vyrába zo semien paprík Capsicum annuum. 

Paprikový olej chilli obsahuje kapsaicín, vitamín C, provitamín A a taktiež železo. Capsaicín stimuluje nervové zakončenia na koži a slizniciach, čo vyvoláva pocit pálivosti. Capsaicín lokálne zintenzívni prekrvovanie a látkovú výmenu. Zvyšuje teplotu pokožky, má zohrievajúci účinok. Na základe výskumov je dokázané, že výťažky z papriky pomáhajú rozpúšťať tuk, ktorý je uložený v tkanivách a to podporuje chudnutie. Pravidelným používaním pomáha obnovovať unavenú a starú pokožku, čistiť cievy a lymfatický systém.

Použitie

V studenej kuchyi na prípravu šalátov a omáčok, na dochucovanie polievok. Paprikový olej sa  používa ako zohrievajúci masážny olej pri reumatických bolestiach, artritíde a bolestiach v krížoch.
Upozornenie: pri zápale kože sa nedoporučuje užívanie žiadnej masti s obsahom kapsaicínu. Na masážne účely ho používajte ho vždy iba v kombinácii s inými olejmi (napr. argánovým, marhuľovým, mandľovým), pričom na 100 ml nosného oleja postačí 40 kvapiek oleja z chilli. Nepoužívajte na očné okolie a sliznice.

Olej z chilli by je mimoriadne aromatický a preto by mal byť používaný s mierou, v menších dávkach, najmä tehotné ženy, malé deti, osoby trpiace vysokým tlakom, alebo žalúdočnými vredmi.

Skladovanie

Na tmavom a chladnom mieste.

Zaručná doba

Minimálna trvanlivosť 9 mesiacov od dátumu výroby.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info