Fitstrava VČELÍ PEĽ 1000 g

Fitstrava VČELÍ PEĽ 1000 g

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (21x)

Vaše hodnotenie:

SKLADOM

Včelí peľ kvetový sušený. 100% prírodný produkt, priamo od včelára. Včelí peľ je prírodný multivitamín, obsahuje esenciálne aminokyseliny, minerály, zdravé tuky, vitamíny a proteíny. Včelí peľ je najväčší antioxidant, ktorý sa nachádza v prírode.

16 €

EAN: 8588007377278

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Tibor Habán

Včelí peľ kvetový sušený zmes peľových zrniek z rôznych druhov rastlín. 100% prírodný produkt. Včelí peľ je prírodný multivitamín. Obsahuje prírodné antibiotiká, bielkoviny, mastné kyseliny, vitamíny, obrovské množstvo B komplexu, minerálne látky a iné cenné látky pre ľudský organizmus. Je vynikajúcim prameňom energií pre všetkých aktívnych ľudí, pretože dodáva energiu, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe. Viac...

Užívanie peľu:
Aby sa peľové zrnká dali stráviť a využiť, musí peľ prejsť fermentáciou (štiepením) v mede alebo v medovej vode.
Príprava:
1. spôsob
Kávovú lyžičku peľu nasypte do pohára a prilejte malé množstvo vody. Po navlhnutí peľových zrniek rozmiešajte na hustú kašu. Potom pridajte menšie množstvo medu a po zmiešaní môžete užívať.
2.spôsob
40g / 5 pol.lyžíc/ prevarenej vody po vychladnutí primiešať 25 g medu /2 pol.lyžice/ a 100 g peľu. Riadne premiešať, a nechať 2-3 dni v otvorenom pohári. Užíva sa 1-3 lyžičky denne.  Podrobný popis tu       Video návod TU

Dávkovanie:
Odporúčaná dávka pre dospelého človeka je maximálne 15 g denne (1 kávová lyžička = 5 g). V ideálnom prípade podávame peľ ráno nalačno (nevadí ak ho primiešame aj do jedla, či nápoja) poprípade 3 x denne 1 lyžička. Peľ môžete užívať aj počas jedla, ale nikdy nie večer alebo pred spaním. Doba užívania je jeden mesiac. Potom musí nasledovať prestávka, minimálne jeden týždeň. Optimálne je užívanie niekoľkokrát za rok, hlavne na začiatku ročných období, pred chrípkovými obdobiami a počas zvýšeného výskytu chorých vo vašom okolí.

Upozornenie: V prípade zistenej alergie je vhodné sa o konzumácii poradiť so svojím lekárom.

Skladovanie: Peľ je nutné skladovať v chladničke v dobre uzatvorenom obale, aby sa zachovali jeho fyzikálno-chemické vlastnosti.

Krajina pôvodu: Slovensko.

Nutričná hodnota – včelí peľ (100g)
KJ– 1 291,5 Kcal– 315 Bielkoviny– 25 g Sacharidy– 34 g Tuk – 5 g
Včelí peľ obsahuje – 100 g
Draslík 224 mg Vitamín B2 5 mg
Vitamín B1 4,2 mg Vitamín B6 5,9 mg

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info