Fitstrava ĽANOVÝ OLEJ 250 ml (sklo)

Fitstrava ĽANOVÝ OLEJ 250 ml (sklo)

Hodnotenie produktu: 4.4/5 (92x)

Vaše hodnotenie:

SKLADOM

Priaznivo pôsobí pôsobí proti zápche. Slovenský výrobok.100% za studena lisovaný ľanový olej. Bez prídavných konzeravačných látok, čistý prírodný produkt.

2,99 €

EAN: 8588007377032

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Fitstrava

Ľanový olej lisovaný za studena z ľanových semien (Linum usitatissimum). Ľanový olej je najbohatší rastlinný zdroj omega-3 kyselín, obsahuje 55 % alfa-linolenovej kyseliny. Okrem toho ľanový olej obsahuje aj omega-6 mastné kyseliny 17%. Ľanový olej sa považuje za jeden z najzdravších olejov vôbec. Vo viacerých odborných publikáciách nemecká biochemička Dr. Johanna Budwig pojednáva o vynikajúcich účinkoch zmesi tvarohu a ľanového oleja. Ľanový olej obsahuje "dobré tuky", ktoré sú ľahko stráviteľné a v kombinácii s tvarohom sú tieto tuky rozpustné vo vode a ľahšie sa prispôsobujú. Tuky riadia celý metabolický systém a produkciu energie a nových buniek. Vzhľadom k preukázeteľnýmc protizápalovým účinkom omega-3 kyselín, ľanový olej je prospešný pri reumatizme, zápaloch kĺbov, šliach, zápalových ochoreniach čreva. Vďaka vyššiemu obsahu protirakovinových lignanov je prospešný pri nádoroch, rakovine prsníka, hrubého čreva a prostaty. Ľanový olej obsahuje prostaglandiny, látky podobné hormónom, ktoré sú prospešné pre cievy, činnosť mozgu, zrážanlivosť krvy, ohybnosť kĺbov a tiež zrak. Viac informácií TU

Použitie: 

Základný recept na zmes ľanového oleja a tvarohu: 3 lyžice ľanového oleja, 100g tvarohu, 1 lyžička medu, 2 lyžice pomletých ľanových semien. (recept podľa Dr. J. Budwig)

Zvyčajne sa používa 1 x denne 1 polievková lyžica. Na dosiahnutie maximálneho účinku sa odporúča kombinovať ľanový olej s tvarohom či bielym jogurtom. Nalačno sa užíva na zápchy.
V prípade, ak chcete zvýšit účinok tak sa konzumuje 2-3 krát denne 1-2 polievkové lyžice počas 2-3 mesiacov.

Skladovanie:

Na chladnom a tmavom mieste. Po otvorení odporúčame ľanový olej skladovať v chladničke a skonzumovať do 2 týždňov. Ľanový olej je mierne žltkastej farby a má jemne horkastú chuť. V závislosti od odrodu ľanu a podnebia, môže byť táto horkastá chuť niekedy aj u úplne čerstvého olej výraznejšia. To však neovplyvňuje kvalitu ľanového oleja a množstvo prospešných látok v ňom.

Záručná doba:

Minimálna trvanlivosť ľanového olej je 6 mesiacov od dátumu výroby.

Upozornenie:
Tento produkt je iba doplnkom zdravej výživy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy.
Nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady č 1924/2006 zo dňa 20. decembra 2006 výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a doplnkov stravy akékoľvek "zdravotné, alebo výživové tvrdenie", okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín. Preto tu neuvádzame žiadne zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vyvolať domnienku, že prípravok má liečivé účinky.

 

lanovy olej 100 percentny

zita kalayova, 11.09.2017 17:23:09

prosim vas pomoha to aj pri rakovine hrubeho creva dakujem za odpoved

Re: lanovy olej 100 percentny

hati, 12.09.2017 09:47:07

Skúste zohnať knihu o ľanovom oleji od nemeckej biochemičky Dr. Johanna Budwig, ktorá bola už viackrát nominovaná na Nobelovu cenu za medicínu.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info