Fitstrava KOKOSOVÝ OLEJ 250 ml (sklo)

Fitstrava KOKOSOVÝ OLEJ 250 ml (sklo)

Hodnotenie produktu: 4.2/5 (10x)

Vaše hodnotenie:

NEDOSTUPNÉ

100% panenský kokosový olej lisovaný za studena z dužiny kokosových orechov. Kokosový olej má príjemnú kokosovú vôňu a kokosovú chuť. Znižuje výskyt vrások, účinne ošetruje suché a pokožku chodidiel, vhodný na masáže kojencov a proti zapareninám, účinný proti akné a lupinám.

3,50 €

EAN: 8588007377209

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Fitstrava

Kokosový olej lisovaný za studena môžete používať na varenie, ako kozmetický prípravok a ako súčasť zdravej stravy s účinkami prospešnými pre zdravie. Zdravotné výhody má len prírodný (raw) za studena lisovaný kokosový olej. Kokosový olej FITSTRAVA je 100% prírodný produkt bez prídavných a konzervačných látok, je lisovaný za studena a nerafinovaný, má kokosovú vôňu aj chuť. Pri izbovej teplote je kokosový olej tekutý, v chladničke však tuhne do podoby bielej pasty.

Za studena lisovaný kokosový olej má bod dymu 177°C a preto je vhodný aj na varenie a pečenie (bežné varenie je cca 100°C a pečenie cca 170-180°C). Môžete ho bežne používať v teplej i studenej kuchyni, pretože neobsahuje cholesterol a skvele nahradí aj maslo a iné stužené pokrmové tuky.

Zloženie kokosového oleja: prevažujú nasýtené tuky, zdraviu prospešné mastné kyselin so stredne dlhým reťazcom. Obsahuje kyseliny: laurovú 50%, kaprinovú 10%, kapronovú 1,5%, kaprylovú 12%, linolovú, myristovú 20%, olejovú 7%, palmitovú 10%, palmitoolejvú, stearovú 7%. Lipidy, minerálne látky, sacharidy, silice, terpenoidy (amyrin, reraniol,linalool, nerolidol, terpineol) vitamíny (A,B,C,E,K).

Vďaka obsahu vitamínu E a kyseliny laurovej, myristovej, kaprylovej a kapronovej môže mať kokosový olej antibiotické účinky, podporuje obranu tela proti kvasinkám a pliesniam, pomáha obnoviť črevnú mikroflóru a regulovať stolicu. Má silný antioxidačný účinok. Pretože sa rýchlo vstrebáva poskytuje okamžitú energiu, priaznivo pôsobí na pečeň a podporuje absorbciu vápnika, dôležitého pre kosti, ako aj vitamínov a minerálov. Kokosový olej ma priznivý vplyv aj na cukrovku 2.typu tzv. strareckú, pretože pravidelným užívaním pomáha znížiť chuť na sladké a tučné jedlá a zemedziť tak prejedaniu.

Pôsobenie kokosového olej na pokožku: Je jedným z najbezpečnejších olejov pre masáže, pretože vytvára film a vyživuje spojivové tkanivo pod pokožkou. Pôsobí ako balzam na unavené a stuhnuté svaly. Pri pravidelnom užívaní odstraňuje odumrelé kožné bunky a udržuje svieži a mladistvý vzhľad pokožky. Okrem toho sa kokosový olej odporúča na ošetrenie pokožky brucha tehotných žien a masáže kojencov, ako aj na zapareniny bábätiek. Ukľudňuje a pomáha odstráňiť ekzémy, lupienku a akné. Je vhodný na ošetrenie a podporu regenerácie pokožky po opaľovaní. Svojím antioxidačným pôsobením pomáha znižovať výskyt vrások a je možné ním potierať tzv. starecké škvrny. Vynikajúci je i proti lupinám, pri suchej vlasovej pokože a ako vlasový kondicionér. Naši zákazníci odporúčajú kokosový olej aj na ošetrenie suchých pier a pokožky chodidiel.

Vnútorné užívanie: 2 lyžice oleja denne. Pri kožných ťažkostiach sa odporúča úžívať aj vnútorne aj zvonka.

Skladovanie: Kokosový olej je potrebné skladovať na tmavom mieste a chrániť ho pred priamym slnkom. Pretože je teplotne stabilný nie je nutné ho po otvorení skladovať v chladničke. V chladničke tuhne do podoby bielej pasty.

Zaujímavosti o kokose a kokosovom oleji: Kokosový olej preukázal nádejné výsledy v rámci výzkumu liečby Alzheimerovej choroby. Kokos má pozoruhodné účinky a v čase druhej svetovej vojny boli dokonca robené pokusy s nahradením krvnej plazmy výťažkami z kokosového mlieka.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info