Včelí med AGÁTOVÝ 950 g

Včelí med AGÁTOVÝ 950 g

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

NEDOSTUPNÉ

Agátový včelí med z oblasti Gemera od registrovaného včelára. 100% prírodný produkt.

7 €

EAN:

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Tibor Habán

Včelí med - agátový vlastnej produkcie. Agátový med má priehľadnú svetlú farbu, môže však mať rôzne odtiene v závislosti od toho, na aké iné kvety včely popri znáške z agátu ešte lietajú. V prípade že sa v ňom nachádzajú aj prímesy medov z iných rastlín, môžu tieto po čase spustiť kryštalizáciu medu v závislosti od pomeru glukózy a fruktózy - čím viac glukózy tým rýchlejšie stuhne. Kryštalizácia medu je prejavom pravosti a kvality medu. Med po zohriatí v max. 40°C teplote opäť úplne stekutie. Agátový včelí med má lahodnú sladkú chuť bez výraznejšej arómy, preto je vhodný aj na osladenie čaju alebo kávy. Je obľúbený aj preto, lebo kryštalizuje pomalšie ako ostatné medy a ostáva dlhšie tekutý a nemení tak ich chuť ako ostatné druhy medov. 

Včelí med má silnú antibakteriálnu účinnosť a je veľmi účinný aj pri odstraňovaní infekcie z rán a chráni ich pred nákazou. 

Včelí med obsahuje 65-75% glukózy a fruktózy, 16-20% vody, minerálne látky: najväčšie zastúpenie má draslík, ktorý zabezpečuje správne hospodárenie organizmu s vodou, ďalej je tu zastúpený vápnik, horčík, železo, zinok, mangán, meď, vitamíny: B1, B2 a B5, aromatické látky: v mede bolo identifikovaných viac ako 150 aromatických látok, organické kyseliny: 0,5%, bielkovinové látky: aminokyseliny, enzýmy, hormóny – 0,1 – 0,2 %, výrazne sa podieľajú na chuťových vlastnostiach medu

100 g medu obsahuje:
energetická hodnota 340 kcal (1420k) 17%
uhľohydráty viac ako 70 g 26%
bielkoviny 0,3 g 0,6%
tuky 0,0 g 0%
obsah vody do 18%
Skladovať pri teplote do 18 °C. Chrániť pred pôsobením slnečného žiarenia. Záruka 2 roky od dátumu výroby.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info